Home » Adli Bilimler » Çevrimiçi Kurs “The Psychology of Criminal Justice”
crime-380x168

Çevrimiçi Kurs “The Psychology of Criminal Justice”

crime101x_image

Harvard Üniversitesi ve Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) tarafından kurulan edX kitlesel açık çevrimiçi bir kurstur. Burada birçok alana ait çeşitli kurslar bulabilirsiniz. Buradaki kurslara internetten online yani çevrimiçi olarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu kurslar ücretsiz, eğer sertifika almak isterseniz, sertifikanın belirli bir ücreti var, fakat sertifika almak zorunda da değilsiniz. Zaten kursu tamamladığınızda, sizin için yine ücretsiz olarak pdf şeklinde bir sertifika hazırlanacak ve buna da kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

crime-380x168

Bu kurslardan biri de “The Pschology of Criminal Justice” (Kriminal Adaletin Psikolojisi). Avustralya Queensland Üniversitesinden, Blake McKimmie, Mark Horswill ve Barbara Masser tarafından hazırlanan bu kursta kurgusal bir olay üzerinden, bir suçun işlenmesi, olay yerinin incelenmesi, sorgulama, hakim karşısına çıkma, yargılama sürecine kadar işlenen suçun çözülmesinde neler yaşandığı incelenecektir. Bu konuda doğru bilinen yanlışlar üzerinde durulacak ve bunlar psikolojik açıdan incelenecektir.

Çevrimiçi bu kursun başlangıç tarihi 16 Şubat 2016. Kurs toplam 8 haftadan oluşuyor ve haftada yaklaşık 1-2 saatinizi ayırarak kursu tamamlayabilirsiniz. Kursun dili ise İngilizce. Eğer kriminale ilginiz varsa, kursu daha önce almış biri olarak kesinlikle almanızı tavsiye ediyorum.

https://www.edx.org/course/psychology-criminal-justice-uqx-crime101x-1

About Leyla AYDIN

Check Also

Adli dilbilim dava çalışması örneği

Adli Dilbilim Bir Vaka Çalışması Örneği

Adli Dilbilim Bir Vaka Çalışması Örneği Robert A. Leonard Amerikalı bir dilbilimci. Columbia Üniversitesi’nde okurken …

Leave a Reply