Spam

Spam Mail
Spam Mail

Spam Mail

Spam; internet üzerinden bir mesajın bir çok kişiye kişilerin isteği dışında aynı anda gönderilmesidir. [1] Spam’in en önemli özelliği sizin isteğiniz dışında size gönderilmiş olmasıdır. Eposta tanıtımlarına üye olduğunuz firmaların sizlere gönderdiği bilgilendirme mailleri de bir çok kişiye aynı anda gönderilir ancak bu mailler sizin üyeliğiniz neticesinde geldiği için Spam olarak adlandırılmazlar. Ancak yine de bazı mail hizmeti veren siteler/firmalar/kuruluşlar bu mailleri de spam mail olarak algılayıp “Spam” kutusuna gönderebilirler.

Spam mailler genellikle ticari ürün tanıtımı, dolandırıcılık, bilgisayarlara zararlı yazılım bulaştırma, propaganda amaçları için kullanılırlar.  Bu nedenle maillerinizi kontrol ederken spam kutusuna düşmemiş olsalar bile dikkatli olmanızda fayda bulunmakta. Çünkü spam mail gönderenler, maillerinin spam kutusuna düşmemesine yönelik de çalışmalar yaparak sizleri daha kolay kandırmaya çalışacaklardır.

Kaynak:

[1] http://web.deu.edu.tr/sss/spam.html

Bizi Sosyal Medyada Da Takip Ederek En Güncel Yazılarımızdan İlk Siz Haberdar Olabilirsiniz…

facebook.com/muhendislikokulu

twitter.com/bluekep13

Aramızda yazar olarak sizleri de görmekten mutlu oluruz.

İletişim Formu

About Kamil ÇETİN

Hacettepe Üniversitesi Adli Bilimler Doktora Öğrencisi

Check Also

Backdoor

Backdoor Bilgisayarlarında bir ev gibi kapıları vardır. Nasıl eve girişler kapıdan yapılıyorsa bilgisayarlarda veri giriş …

Leave a Reply